Reprezentacja sportowa Zespołu Szkół w Suchym Dębie – Szkoła Podstawowa – najlepsza w powiecie gdańskim i wśród szkół małych Województwa Pomorskiego.
Koniec roku szkolnego to doskonały czas na podsumowania. Nasza sportowa reprezentacja będzie wspominać miniony rok z uśmiechami na ustach i wysoko podniesioną głową.
Trzy brązowe medale, dwa wicemistrzostwa powiatu, aż pięć mistrzostw powiatu, trzy brązowe medale Półfinałów Wojewódzkich, jeden srebrny medal Półfinałów Wojewódzkich, złoto Półfinałów Wojewódzkich oraz wicemistrzostwo Województwa Pomorskiego sprawiły, że nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce szkół w Województwie Pomorskim! Uplasowaliśmy się na 7 miejscu wyprzedzając wszystkie szkoły z Gdańska, Gdyni, Słupska, Lęborka i innych dużych miast województwa pomorskiego. Warto dodać, że w rywalizacji biorą udział 584 szkoły. Delegacja drużyny z Suchego Dębu weźmie udział w oficjalnej inauguracji zawodów w przyszłym roku szkolnym, a nasza szkoła zostanie nagrodzona przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy sprzętem sportowym.

„Nasza szkoła okazała się najlepsza w powiecie gdańskim. Zdobywamy również pierwsze miejsce w odrębnej rywalizacji – szkół małych Województwa Pomorskiego. Uczniowie pokazali, że jesteśmy mocni w każdej grze zespołowej. Od początku do końca byliśmy zespołem. i drużyną na dobre i złe. Wspomnienia z tak pięknego roku zostaną z nami na zawsze” – mówią uczniowie.
Opiekunami drużyn szkolnych byli: Krzysztof Zyszczak i Sebastian Ptach.

MNR