Po majówce kolejna odsłona Rankingu Radnych przygotowanego przez członków i sympatyków stowarzyszenia Republikanie z Pruszcz Gdańskiego. Pod lupę bierzemy radnych z Gminy Pruszcz Gdański, którzy w zeszłym roku, tylko na sesjach złożyli łącznie 65 interpelacji i zapytań oraz 169 razy zabierali głos w dyskusjach. Przypomnijmy, że Rada Gminy liczy tutaj aż 21 radnych.

q

Wśród najbardziej aktywnych radnych, jeżeli weżmiemy pod uwagę liczbę interpelacji i zapytań znajdziemy trójkę, która tworzy Klub Radnych Inicjatywa dla Gminy Pruszcz Gdański: Karola Kardasińskiego, Weronikę Chmielowiec i Krystynę Białek. W kategorii zabrany głos w dyskusji do pierwszej trójki awansuje jeszcze Zygmunt Zalewski, który jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Dobrze, patrząc całościowo prezentują się również Małgorzata Osowska i Janusz Sampolski. Szanse na wykazanie dajemy też nowemu radnemu, który został wybrany w grudniu – Dariuszowi Grudniewskiemu, natomiast jego poprzednik, Adam Szpała, zabierał głos w 2016 roku dwukrotnie, tylko w momencie rozpatrywania sprawy jego odwołania.

Spójrzmy, kto zamyka nasz ranking: radni Krzysztof Paśko i Józef Szramuk nie mieli okazji podczas sesji złożyć interpelacji, czy też zabrać głosu. Nieco więcej (ale tylko nieco) mieli do powiedzenia radni: Lech Milewski, Danuta Czerwińska, Renata Rusztyn, Karol Karc czy Łukasz Franiak, którzy odpowiednio raz zbierali głos lub składali jakąkolwiek interpelację. O ile w przypadku radnych Czerwińskiej i Karca, którzy piastują swoje funkcje kolejną kadencję, to w przypadku nowowybranych radnych wypadałoby oczekiwać nieco więcej skupienia podczas sesji.

MNR