Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat, którzy napadli na pracownika salonu gier i ukradli 3 tys. złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z 25/26 września br. w Pruszczu Gdańskim. Gdański sąd  zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na okres 3 miesięcy. Pozostali dzisiaj zostaną przesłuchani przez prokuratora. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (26 września br.) o godz. 00.10 dyżurny pruszczańskiej komendy policji odebrał telefon z informacją, że w jednym z salonów gier na terenie Pruszcza Gdańskiego doszło do rozboju. Z relacji pokrzywdzonego pracownika wynikało, że kilka minut przed północą do salonu weszło trzech mężczyzn, którzy chcieli skorzystać z telefonu. Po chwili jeden z napastników psiknął nieznaną substancją w twarz pokrzywdzonemu, drugi z napastników blokował drzwi wejściowe, trzeci bił pięściami po głowie pracownika salonu gier. Mężczyźni ukradli z kasetki 3 tys. złotych i uciekli.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Po kilku godzinach zatrzymali pierwszego z napastników. Do zatrzymania 20-latka doszło o godz. 6.00 w jego domu na terenie gminy Pruszcz Gdański. Zgromadzony przez śledczych  materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu rozboju. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W środę (28 września br.) gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

 

[materiały prasowe policji]