Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 20-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego mężczyzna kilkukrotnie uderzył 21-latka i zmusił go aby sprzedał swój telefon komórkowy w lombardzie. Następnie zabrał mu otrzymane z transakcji pieniądze w kwocie 100 złotych na poczet rzekomych długów brata pokrzywdzonego. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Do zatrzymania doszło w czwartek (28 września br.) o godz. 11.30 na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był spokojny, nie stawiał żadnego oporu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu wymuszenia rozbójniczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W piątek (29 września br.) o godz. 8.45 do pruszczańskiej komendy policji zgłosił się przedstawiciel jednej z firm działających na terenie Pruszcza Gdańskiego. Z jego relacji wynikało, że przy ogrodzeniu firmy stały dwie burty aluminiowe oraz dwie osłony boczne przyczepy o wartości nie mniejszej niż 600 złotych. Nieznani sprawcy ukradli elementy przyczepy i oddali się w nieznanym kierunku. Po przyjęciu zawiadomienia o kradzieży policjant z wydziału dochodzeniowo – śledczego pojechał sprawdzić okoliczne punkty skupu złomu. Na jednym z takich punktów zauważył dwóch mężczyzn, którzy usiłowali sprzedać jakieś elementy metalowe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że są to sprawcy kradzieży burt aluminiowych. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego w wieku 29 i 32 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży.

złom

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

[mat. prasowe policji]