Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców próby wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wypadek” i „na policjanta”. Związek z prowadzonym dochodzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia, lub mają informację na jej temat, proszeni są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim szukają sprawców próby wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na wypadek” i „na policjanta”. W połowie maja b.r. do kilku osób na terenie Pruszcza Gdańskiego dzwonił mężczyzna, który podawał się m.in. za funkcjonariusza Policji. Informował on te osoby, że rzekomo doszło do wypadku z udziałem ich bliskich i może pomóc w przekazaniu rekompensaty dla poszkodowanych. Osoby te zachowały czujność i żadnych pieniędzy oszustom nie przekazały. Związek z tą sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Ma szczupłą budowę ciała, wzrost ok. 170 cm, wiek ok. 25 lat. Charakteryzuje się ciemną karnacją, ma włosy koloru ciemnego, krótko ścięte. Ubrany był w skurzaną kurtkę koloru czarnego, sportowe buty i spodnie koloru ciemnego.

Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim. Informacje można przekazać telefonicznie prowadzącemu sprawę sierż. szt. Tomaszowi Recke dzwoniąc pod nr 58 78-54-280  lub numer 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny czy np. policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. W szczególności pamiętajmy o tym, że w momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję.