Pruszczańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego przeprowadzili akcję prewencyjną skierowaną do uczniów z zespołu szkół rolniczych w Rusocinie pod nazwą STOP DOPALACZOM.

W czwartek (04 listopada br.) o godz. 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie zorganizowano akcję poświęconą dopalaczom. Organizatorami spotkania byli policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim oraz przedstawiciele powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej z Pruszcza Gdańskiego.

Rzecznik prasowy Policji w Pruszczu Gd. pani Marzena Szwed-Sobańska poinformowała, że policjanci przekazali młodym ludziom wiedzę na temat zagrożeń jakie niosą ze sobą dopalacze oraz jak trudno uratować osobę po ich zażyciu. Młodzież dowiedziała się również o skutkach prawnych handlu dopalaczami. Przekazano uczniom gdzie szukać pomocy i jak postępować w sytuacji zagrożenia życia. Na zakończenie spotkania rozdano młodzieży plakaty, ulotki oraz koszulki z nadrukiem.

2.1

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzi ludzie dyskutowali na nurtujące je zagadnienia i zadawali szereg pytań prelegentom – relacjonuje pani rzecznik.

2.2

[Marcin Wawrzyniak]