Pruszczańska Straż Miejska może pochwalić się względnie nowym samochodem Citroenem Berlingo Van, zakupionym w 2015 r. od dealera Auto-Postek Sp. z o.o. Wart 85 000 zł pojazd miał spełniać wszystkie parametry określone w ofercie, przede wszystkim związane z możliwością przewożenia osób zatrzymanych. Niestety, do tej pory nie udało się uzyskać stosownej  homologacji.

Straż Miejska odebrała zamówiony samochód 30 grudnia 2015 r., a na początku 2016 r. miała otrzymać świadectwo homologacji zabudowy, niezbędne do przewozu osób zatrzymanych. Jednak w tym czasie w stosunku do dealera wszczęte zostało postępowanie restrukturyzacyjne, a obecnie dealer znajduje się w stanie upadłości. W związku z powyższym, zarówno podmioty publiczne jak i prywatne nie otrzymały wymaganych dokumentów, albo zamówionych pojazdów.

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim  podjęła starania o uzyskanie świadectwa homologacji od firmy GRUAU Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Daszynie (certyfikowany wykonawca zabudowy), a także kilkukrotnie zwracała się z pismami do firmy Auto-Postek Sp. z o.o. oraz wystąpiła w stosunku do firmy Citroen z roszczeniem, celem uzyskania stosownych dokumentów.

 

[Jacek Wałdoch]