W Roztoce (gm. Przywidz) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym śmierć poniósł 25-letni motocyklista, a 40-letni kierowca osobowego volkswagena został ranny. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek przed godziną 17 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Roztoce (gm. Przywidz). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce wstępnie ustalili, że 25-letni motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka volkswagenem. Mężczyzna, który kierował suzuki, poniósł śmierć na miejscu, natomiast 40-letni kierowca samochodu osobowego został ranny. Na miejscu policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy volkswagena – był trzeźwy.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Sezon letni sprzyja motocyklowym wojażom, pamiętajmy jednak o dostosowaniu prędkości do swoich umiejętności i warunków drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

MNR