Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 74-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę rano na jednej z pruszczańskich ulic. 34-letni kierowca skody jadąc ulicą Zastawną w kierunku drogi s6 uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z posesji po lewej stronie jezdni. Kierujący skodą był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego samochód odholowano na parking.

W środę o godz. 10.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego w Gdańsku, że na skrzyżowaniu ulicy Zastawnej z ulica Kupiecką w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki
zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 74-letniego mieszkańca gminy Trąbki Wielkie kierującego rowerem. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni pruszczanin jadący skodą jadąc ulicą Zastawną w kierunku drogi s6 uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z posesji po lewej stronie jezdni. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy a jego samochód odholowano na parking.

 

[materiały prasowe policji]