Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 19-letni kierowca audi A3. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 221 w Przywidzu. Kierowca audi jadając w kierunku Przywidza prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w lewy bok citroena C3. Następnie audi uderzyło w mercedesa jadącego tuż za citroenem. Do szpitala trafił 55-letni kierowca mercedesa oraz podróżująca z nim i 58-letnia kobieta. 35-latka kierująca citroenem nie odniosła żadnych obrażeń.

W czwartek (05 października br.) o godz. 8.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, że na drodze wojewódzkiej nr 221 w Przywidzu doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sporządzili oględziny zwłok. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodów biorących udział w wypadku. przywidz2

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Przywidz jadąc drogą wojewódzką nr 221 od strony Pomlewa w kierunku Przywidza prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w lewy bok citroena c3. Następnie audi uderzyło w mercedesa jadącego tuż za citroenem. Kierowca audi poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafił 55-letni kierowca mercedesa oraz podróżująca z nim i 58-letnia kobieta. 35-latka kierująca citroenem nie odniosła żadnych obrażeń. Decyzją prokuratora zwłoki zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku celem wykonania sekcji zwłok.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

[mat. prasowe policji]