Do śmiertelnego zdarzenia doszło rano 4 lutego br. na drodze powiatowej w Krzywym Kole (p. gdański, Gmina Suchy Dąb). Według wstępnych ustaleń 47-letnia kierująca fordem jadąc w miejsc. Pszczółki zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. Niestety wskutek tego zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to standardowa procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, w których doszło do tragicznych w skutkach wypadków i tam wspólnie oceniają, czy wpływ na to zdarzenie mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura.

We wtorek 7 lutego w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

MNR