Dzisiaj o godz. 8.10 dyżurny pruszczańskiej policji podał komunikat radiowy do służb pracujących w terenie, że przed chwilą dokonano kradzieży benzyny za stacji paliw na terenie Pszczółek. Kierowca po zatankowaniu paliwa do pojemników, nie uiścił opłaty i uciekł w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna poruszał się samochodem m-ki volkswagen passat. Patrol ruchu drogowego znajdujący się najbliżej miejsca kradzieży natychmiast podjął pościg za uciekającym kierowcą. Po chwili mężczyzna kierujący passatem został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu . Po wylegitymowaniu okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie.
Śledczy z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich pracując nad sprawą ustalili, że mężczyzna ukradł 150 litrów benzyny wartej ponad 700 złotych, wlał ją do kanistrów schowanych w bagażniku samochodu i odjechał. Ponadto policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna jeszcze dwukrotnie dokona kradzieży paliwa na terenie powiatu gdańskiego. Pod koniec stycznia br. w Pszczółkach podjechał pod dystrybutor tym samym samochodem i zatankował do pojemników 162 litry oleju napędowego wartego ponad 800 złotych i odjechał. Na początku lutego br. w miejscowości Cedry Małe w ten sami sposób ukradł 164 litry oleju napędowego wartego ponad 800 złotych.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu 3  zarzutów kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

MNR