Kryminalni z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali 3 podejrzanych o włamanie do piwnicy i kradzież sprzętu elektronicznego. Mężczyźni w wieku od 19 do 33-lat wyłamali ramę okienną, weszli do piwnicy i wynieśli z niej sprzęt elektroniczny warty 1 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy i przekazali je właścicielowi. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (08 marca br.) o godz. 11.40 do komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zgłosił 30-letni mieszkaniec gminy i powiadomił o włamaniu do piwnicy. Z jego relacji wynikało, że minionej nocy ktoś wyłamał ramę okienną, wszedł do środka i ukradł dwa telefony komórkowe, 2 laptopy i 2 monitory. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionych rzeczy na sumę 1 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Trąbi Wielkie w wieku 19, 28 i 33-lat. Stróże prawa w szopce drewnianej za regałami, należącej do 19-latka znaleźli skradziony sprzęt. Wszyscy podejrzani przyznali się do kradzieży z włamaniem do piwnicy. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyźni w nocy z 7/8 marca br. spożywali alkohol i następnego dnia rano wspólnie postanowi włamać się do piwnicy pokrzywdzonego. Podjęli taką decyzję ponieważ wiedzieli, że ma on w swojej piwnicy rożnego rodzaju sprzęty elektroniczne. Skradzione rzeczy odzyskano w całości i przekazano właścicielowi.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie każdemu z podejrzanych  zarzutu kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pruszcz sprawcy włamania (3) Pruszcz sprawcy włamania (2) Pruszcz sprawcy włamania

 

 

 

 

[materiały prasowe Policji]