Policjanci z komisariatu w Kolbudach oraz komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim uczestniczyli w wydarzeniu, którego celem było propagowanie i realizacja działań prewencyjnych wpływających na poprawę bezpieczeństwa uczniów samodzielnie uczęszczających oraz dojeżdżających do szkół na terenie gminy Kolbudy. Zajęcia z uczniami odbywały się przez dwa dni, łącznie uczestniczyło w nich 420 uczniów.

W czwartek i piątek (08 i 09 grudnia br.) w godz. 8.00-12.00 w zespole kształcenia podstawowego i gimnazjalnego w Kolbudach odbywała się impreza edukacyjna pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Na sali gimnastycznej pojawiło się miasteczko ruchu drogowego. Na parkiecie rozłożono przejścia dla pieszych, ronda oraz przejazd kolejowy. W takiej scenerii uczniowie gminnych szkół podstawowych wspólnie z policjantami przyswajali najważniejsze zasady ruchu drogowego. Policjanci z pruszczańskiej drogówki oraz z komisariatu policji w Kolbudach tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantów wspomagał Słonik „POPO”, który bardzo chętnie angażował się w zajęcia.

Mając do dyspozycji sprzęt dydaktyczny zakupiony prze gminę Kolbudy dzieci mogły w praktyce zademonstrować swoją wiedzę i wykazać się znajomością znaków drogowych. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi i odpowiadali policjantom na pytania. Na zakończenie każdy uczestnik zajęć otrzymał błyszczącą ozdobę, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Pruszcz bezpieczna droga do szkoły (2) Pruszcz bezpieczna droga do szkoły (3) Pruszcz bezpieczna droga do szkoły (5) Pruszcz bezpieczna droga do szkoły (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[mat. prasowe KPP w Pruszczu Gdańskim]