W niedzielne popołudnie do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się kobieta, której tego samego popołudnia ukradziono portfel z dokumentami, gotówką i kartami bankowymi. Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Niemalże w tym samym czasie uzyskali informacje, że w jednym ze sklepów na terenie Pruszcza mogło dojść do użycia kart bankowych zgłaszającej.

Policjanci dzielnicowi, którzy dostali informację od dyżurnego natychmiast udali się w ten rejon miasta. Wykorzystując swoją wiedzę, ustalili, w którym sklepie mogło dojść do użycia skradzionych środków płatniczych i kart.

Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali 40-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę, którzy zdążyli już wydać ponad czterysta złotych, używając do tego nielegalnie posiadanych kart płatniczych oraz gotówki. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a towar, który zakupili, został zabezpieczony przez policjantów.

Poszkodowana odzyskała już portfel wraz z dokumentami i kartami płatniczymi.

Po zebraniu przez policjantów całości materiału dowodowego zatrzymani zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

MNR