Jutro na godzinę 18:00, zaplanowane zostało zamknięcie ulicy Raciborskiego, od mostu z ul.Grunwaldzkiej w kierunku Rotmanki. Całość prac nad przebudową ulicy, ma potrwać, według oficjalnych informacji, do 30 września 2016 roku. Dołączamy do artykułu, schemat proponowanych objazdów z Rotmanki, Tczewa i Gdańska.
Oczywiście to jest tylko propozycja, my ze swojej strony, radzimy osobom jadącym z Łęgowa i Cieplewa, aby nie wjeżdżały do Pruszcza ( pod warunkiem, że to nie jest punk docelowy ), tylko na rondzie w Rusocinie pojechały prosto  na obwodnicę, a potem przez Borkowo i Straszyn.
Wszystkim jadącym z Gdańska do Pruszcza na osiedle wschód polecamy „nową obwodnicę”, zaś dla jadących dalej, zjazd pod „nowy wiadukt” i dalej w ulicą Dworcową w kierunku dworca kolejowego i urzędu skarbowego. Bardzo mocno nie polecamy, w celach objazdowych ( wynikających z mapki ), wjeżdżania w ulicę Krótką przy rynku, bo nie dość że mieszkańcy w tej sprawie do nas pisali z prośbą o interwencję, to jest to jednak mała uliczka i każdy może sobie wyobrazić jak będzie na niej wyglądał ruch zastępczy.
Tak czy siak, wszystkim życzymy hartu ducha i szybkiego zakończenia remontu.

[C.A.W]