POWIAT GDAŃSKI- POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU 4 WYPADKÓW DROGOWYCH

 

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny czterech wypadków do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu gdańskiego. Kierowcy wszystkich samochodów byli trzeźwi. 7 osób trafiło do szpitala w tym ciężarna 28-latka. Policjanci apelują o zwiększenie uwagi na drodze.

W piątek (19 maja br.) doszło do dwóch wypadków drogowych. O godz. 16.30 dyżurny pruszczańskiej komendy policji odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdański, że na drodze wojewódzkiej nr 226 w Jagatowie gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynikało, że 39-letni kierowca audi wyprzedzając kolumnę pojazdów na prostym odcinku drogi, zderzył się bocznie ze skręcającym w lewo mitsubishi. Po zderzeniu oba samochody wjechały do przydrożnego rowu. 29-latka kierująca mitsubishi została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Tego samego dnia o godz. 18.30 na drodze s7 w Koszwałach gmina Cedry Wielkie 59-letni kierowca audi jadący w kierunku Elbląga prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył skody. Skoda pchnięta siłą uderzenia najechała na tył opla. W wypadku zostały ranne 4 osoby. 81-letnia pasażerka audi, 27-letni kierowca skody fabia oraz podróżująca z nim dwójka pasażerów w wieku 25 i 26-lat. 64-letni kierowca apla nie odniósł żadnych obrażeń.

W sobotę (20 maja br.) doszło do dwóch wypadków drogowych. O godz.15.05 na drodze wojewódzkiej nr 222 w Trąbkach Wielkich 32-latek jadący volvo w kierunku Starogardu Gdańskiego prawdopodobnie stracił panowanie na kierownicą, zjechał na prawe pobocze i przewrócił się na dach. Ranna została 28-letnia, ciężarna pasażerka. Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportował ją do szpitala.

Tego samego dnia o godz. 16.40 na drodze s6 w Juszkowie gmina Pruszcz Gdański 47-latek jadący peugeotem w kierunku Gdyni podczas zmiany pasa ruchu został uderzony w tył samochodu przez jadącego za nim kierowcę opla. Do szpitala trafiła 33-letnia pasażerka opla.

Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadków zabezpieczyli miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, zrobili zdjęcia, sporządzili szkice sytuacyjne oraz sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Wszyscy kierowcy uczestniczący w wypadkach drogowych byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny obu wypadków i apelują o zwiększenie uwagi na drodze. Upał jak alkohol wydłuża czas reakcji i powoduje, że kierowcy są bardziej rozkojarzeni i mniej uważni podczas jazdy.