W piątek 1 kwietnia policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego kierującego motorowerem. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu i już po chwili, po badaniu alkotestem, okazało się, że ma prawie 1 promil tej substancji w organizmie. 54-latek niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia wieczorem policjanci z pruszczańskiego drogówki na drodze S7 zatrzymali do kontroli 46-letniego mężczyznę, wobec którego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Z kolei w Pruszczu Gdańskim inny patrol z wydziału ruchu drogowego uniemożliwił dalszą jazdę 23-latkowi, który kierował seatem, posiadając sądowy zakaz.

Podczas minionego weekendu policjanci na drogach powiatu gdańskiego skontrolowali 80 uczestników ruchu drogowego. Prawie 40 interwencji zakończyło się wystawieniem mandatu karnego. Mundurowi sporządzili też 11 wniosków do sądu o ukaranie, w tym jeden za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

MNR