Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przypominają, że na terenie całego kraju cały czas obowiązują obostrzenia sanitarne, które dotyczą galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. W miniony weekend funkcjonariusze z Pruszcza Gdańskiego sprawdzali, czy właściciele stoków narciarskich stosują się do zaleceń sanitarnych. Oba obiekty zlokalizowane w powiecie gdańskim były wyłączone z użytkowania.

Policjanci z powiatu gdańskiego codziennie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolują punkty handlowe, miejsca wypoczynku oraz osoby przebywające na kwarantannie. W okresie ferii zimowych policjanci szczególną uwagę zwracają na stoki narciarskie. W miniony weekend mundurowi z Pruszcza Gdańskiego sprawdzali czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia. Oba obiekty zlokalizowane w powiecie gdańskim były zamknięte.

Mundurowi przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 zł lub może skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze mogą poinformować inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia