Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło wczoraj rano na drodze wojewódzkiej nr 501. Kierowca mercedesa sprintera jadąc w kierunku Sobieszewa, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo. 27-letni kierowca trafił do szpitala, był trzeźwy.

W piątek (07 kwietnia br.) o godz. 3.40 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na trasie Przejazdowo – Sobieszewo doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 27-latek jadący mercedesem sprinterem w kierunku Sobieszewa prawdopodobnie usiłując ominąć leżące na drodze koło samochodowe, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku, podróżował sam. Mieszkaniec powiatu kościerskiego był trzeźwy.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy.

 

[mat. prasowe KPP w PrG]