W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Malajkatem w sobotę 12 sierpnia o godz. 16.00.

Wojciech Malajkat – aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w kadencji 2016-2020.

W 1986 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. Od stycznia 2009 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie.
Podczas spotkania w ramach cyklu Biesiada literacka będziemy rozmawiać o książce – „Wojciech Malajkat. O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze”- autor książki- Katarzyna  Suchcicka. Malajkat_plakat_b2 - pruszcz
„€žMalajkat, czyli kto? Człowiek o wielu twarzach.Książka krok po kroku odsłania każdą z nich: tę najlepiej znaną, znakomitego aktora, ale także czułego męża i ojca, lubianego pedagoga, świetnego dyrektora teatru, dozgonnego przyjaciela… Każda z nich jest autentyczna, w każdej z nich jest sobą. O tych jego mniej znanych Wojciecha Malajkata zaletach opowiada nie tylko on sam, ale także jego studenci i przyjaciele – Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau. Malajkat, mało znany czytelnikom lubiącym plotki i ploteczki o życiu gwiazd, wyłania się z tego wywiadu-rzeki, jako człowiek niezwykle interesujący, o bogatej biografii, wart wysłuchania nie tylko wtedy, gdy mówi o teatrze,       ale także o swojej drodze życiowej z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do głośnych filmów.”

Spotkanie literackie – Porozmawiajmy o książce „O gust walczę…” , posłuchajmy aktora Grzegorzewskiego, Kutza, Wajdy…aktora mającego w swoim dorobku Hamleta, Gustawa – Konrada a dla przeciwwagi całą gamę ról komediowych.
I cz.- rozmowa o książce ( prowadzenie Krystian Nehrebecki)
II cz.- pytania  publiczności
III cz.- autografy

[mat. PiMBP]