Młodzi rajcy z województwa pomorskiego spotkali się na połączonych sesjach Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Dąb i Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Suchym Dębie – 2 czerwca 2017 roku. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele:

Młodzieżowej Rady Miasta Czersk, Młodzieżowej Rady Miasta Gdynia, Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna, Młodzieżowej Rady Miasta Człuchów, Młodzieżowej Rady Miasta Dzierzgoń, Młodzieżowej Rady Miasta Tczew, Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Dąb.
Spotkanie było doskonałą platformą do wymiany poglądów i doświadczeń. Młodzi rajcy debatowali nad zmianami w statutach i formach wyborów w związku ze zmianami w oświacie, które nastąpią po 1 września 2017 roku. Zgłaszali plany i pomysły, aby poprawić i usprawnić otaczającą ich rzeczywistość w swoich szkołach i gminach.
Spotkanie prowadzili: Patrycja Heinrich i Jan Pawłowicz z MRG Suchy Dąb i Jan Derra z MRWP.
Po zakończonych obradach uczestnicy sesji udali się na wycieczkę po gminie Suchy Dąb. Żuławy Gdańskie dla wielu gości były krainą, którą odkrywali i poznawali jej walory, zabytki i mieszkańców. Podczas wycieczki młodzież odwiedziła zamek w Grabinie-Zameczku oraz jego wyremontowaną kaplicę. W Steblewie goście poznali dzieje wsi i największej żuławskiej świątyni. Podczas wizyty w Krzywym Kole odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” im. Matki Teresy z Kalkuty. Ta lekcja tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka to wielka wartość w czasach współczesnych dla młodych ludzi. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w Zespole Szkół w Suchym Dębie.
Wspólna debata i wycieczka zintegrowała młodych ludzi z rad młodzieżowych i pozwoliła na wzajemne poznanie swoich planów i pomysłów.

Wśród zaproszonych gości obecni byli:
DSC_0019

Barbara Kamińska wójt gminy Suchy Dąb,
Aleksandra Matusz Sekretarz Gminy Suchy Dąb,
Joanna Watkowska Radna Gminy Suchy Dąb,
Przemysław Dymarkowski Radny Gminy Suchy Dąb i opiekun MRG Suchy Dąb,
Karol Kardasiński Radny Gminy Pruszcz Gdański,
Jacek Konkol asystent burmistrza Kościerzyny,
Szymon Knitter opiekun Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego,
Jan Derra Przewodniczący Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego,
Aleksandra Lewandowska dyrektor Zespołu Szkół w Suchym Dębie,
Sebastiana Ptach dyrektor Zespołu Szkół w Suchym Dębie.

Spotkanie połączonych sesji Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Dąb i Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Suchym Dębie zostało zorganizowane przez:

Urząd Gminy w Suchym Dębie,
Jan Kruczka sołtysa Grabiny – Zameczek,
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krzywym Kole im. Matki Teresy z Kalkuty,
Zespół Szkół w Suchym Dębie.

MNR