Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali mieszkańca gminy Przywidz, który wymuszał pieniądze od swojej babci. Mężczyzna bijąc i grożąc 78-latce wymuszał od niej pieniądze na zakup alkoholu. 31-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów. Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 1 miesiąca. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (12 września br.) o godz. 9.00 policjanci z komisariatu w Kolbudach odebrali telefon od mieszkanki gminy Przywidz, która żaliła się na zachowanie swojego wnuka. Z relacji 78-latki wynikała, że przed chwilą wnuk pobił ją i zażądał od niej pieniędzy na zakup alkoholu. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Wnuk pokrzywdzonej uciekł przed przyjazdem policji. Po  krótkich poszukiwaniach został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 31-latek ma 2,5 promila alkoholu  wydychanym powietrzu.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że na przełomie sierpnia i września br. wielokrotnie wymuszał od swojej babci pieniądze. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu łącznie 13 zarzutów. Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 1 miesiąca. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

[Materiały prasowe policji]