Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze s6 w kierunku Gdyni na wysokości Juszkowa. Kierowca opla astry uderzył w tył ciężarowego dafa. 41-latek kierujący oplem trafił do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Przez godzinę droga w kierunku Gdyni była całkowicie zablokowana.

W czwartek (19 maja br.) o godz. 13.33 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze s6 w kierunku Gdyni doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 41-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański jadący oplem astrą w kierunku Gdyni najechał na tył ciężarówki, która hamowała przed stającym na prawym poboczu renault. 73-letni mieszkaniec Redy kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił kierowca opla. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazy kierowcy opla, a jego samochód odholowano na parking. Przez godzinę droga w kierunku Gdyni była całkowicie zablokowana.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Bądźmy czujni jadąc na długi weekend!

 

[mat. prasowe Policji]