Policjanci z wydziału ruchu drogowego pruszczańskiej komendy policji ustalają przyczyny wypadku do którego doszło w piątek na ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Kierowca volkswagena caddy jadąc ulicą Zastawną w kierunku Będzieszyna zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ze skodą rapid. 21-letni kierowca volkswagena trafił do szpitala, a jego samochód odholowano na parking. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu volkswagenem. wypadek zastawna2

W piątek (21 kwietnia br.) o godz. 10.52 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21-letnie mieszkaniec Kowal jadący volkswagenem caddy ulicą Zastawną w kierunku miejscowości Będzieszyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ze skodą rapid. 60-letni mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie kierujący skodą rapid oraz podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Do szpitala wojewódzkiego w Gdański trafił kierowca volkswagena a jego samochód odholowano na parking. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu volkswagenem.

Policja apeluje o ostrożność! Kierowco jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo.

 

[materiały prasowe policji]