Policjanci z Pruszcza Gdańskiego przed feriami zimowymi przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Mundurowi podczas prowadzonej akcji omówili w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu oraz bezpiecznego jeżdżenia na nartach i sankach. Dzieci chętnie oglądały ciekawą prezentacje przygotowaną przez policjantów.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego uczestniczyli w spotkaniach z uczniami w kilkunastu szkołach na terenie powiatu gdańskiego. Mundurowi odwiedzili ponad 400 dzieci. Tematem pogadanek było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, z jeżdżeniem na nartach i sankach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżyli dzieciom zasady konkursu fotograficzno -plastycznego pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania narciarzy na stokach narciarskich. Uczniowie wysłuchali też wskazówek co do bezpiecznych miejsc, w których można jeździć na łyżwach. Jednocześnie sami doskonale wiedzieli, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne. Mundurowi przypomnieli zasady związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.
Dzieci chętnie oglądały prezentację przygotowaną przez policjantów i zadawały ciekawe pytania, na które mundurowi chętnie odpowiadali.

MNR