Policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończym przez komisariat VII policji w Gdańsku. 30-letni mieszkaniec Gdańska był poszukiwana przez gdański sąd do odbycia kary łącznej 6 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

W czwartek po godz. 10.00 funkcjonariusze patrolujący rejon gminy Cedry Wielkie pojechali do jednego z domów na terenie gminy, gdzie prawdopodobnie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Po krótkiej obserwacji zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać w pola. Jeden z mężczyzn był policjantom znany osobiście. Stróże prawa podjęli pościg za nieznanym uciekinierem. Znaleziono go w zaroślach, leżącego na brzuchu do połowy w wodzie.

Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec Gdańska poszukiwany 4 listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Mężczyzna był poszukiwany przez komisariat VII policji w Gdańsku do odbycia kary łącznej 6 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia, znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Poszukiwany został przewieziony do aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

[KWP w Gdańsku]