Wczoraj na drodze S6 na wysokości Straszyna doszło do kolizji i wypadku drogowego. Łącznie zderzyło się 6 samochodów, 2 osoby trafiły do szpitala, 2 kierowcom zatrzymano prawo jazdy, 1 ukarano mandatem karnym w wysokości 220 złotych. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Przez godzinę droga w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana. Od godz. 11.00 ruch został przywrócony. Nadchodzi zima, drogi są śliskie, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg. Policjanci radzą aby oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej pory roku, również zmienić technikę i sposób jazdy.

W środę (07 grudnia br.) o godz. 8.12 na drodze S6 w kierunku na Łódź wysokość miejscowości Straszyn doszło do kolizji drogowej. Kierowca volkswagena passata nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył alfy romeo. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 220 złotych. Tego samego dnia o godz. 8.17 około 100 metrów od miejsca kolizji drogowej doszło do wypadku w którym zderzyły się 4 samochody, 2 osoby zostały ranne. obwodnica2

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca volkswagena passata jadąc drogą s6 w kierunku Łodzi widząc kolizję drogową zwolnił i w momencie gdy chciał ominąć uszkodzone samochody został uderzony w tył przez kierującego oplem insygnia. Opel został uderzony w tył przez renaulta trafic. W tył renaulta uderzył volkswagen passat. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 33-letni kierowca volkswagena oraz 28-letni kierowca renaulta trafic. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy renaulta trafic i volkswagena passata. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmieniającą się aurą pogodową. Oprócz zmiany opon i przygotowania samochodu do zimy należy również zmienić technikę i sposób jazdy.  Na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg, poruszajmy się po drogach wolniej i zachowujmy bezpieczny odstęp od poprzedzających nas pojazdów.

 

[materiały prasowe policji]