Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 39-latka i jego 35-letnią partnerkę, którzy dokonywali oszustw. Najczęściej wystawiali w internecie przedmioty, a potem ich nie wysyłali do kupujących. Sprawa jest rozwojowa. Mundurowi ustalają wszystkich pokrzywdzonych.

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu maszyn budowlanych. Kryminalni bardzo szybko ustalili, że sprzęt budowlany został zastawiony w lombardzie. Policjanci do tej sprawy zatrzymali 39-latka oraz jego 35-letnią partnerkę. Śledczy ustalili, że kobieta i mężczyzna oprócz sprawy przywłaszczenia, powiązani są z oszustwami internetowymi.  Mundurowi ustalili, że od kilku miesięcy 39-latek oraz 35-latka poprzez strony internetowe proponowali do sprzedaży sprzęt agd i rtv, którego nie wysyłali do klientów. W wyniku tych oszustw straty mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a pokrzywdzeni mogą pochodzić nie tylko z Polski, ale i za granicy.

Śledczy z Pruszcza Gdańskiego ustalają wszystkich pokrzywdzonych, którzy nie otrzymali zakupionego towaru. Prokurator zastosował wobec kobiety i mężczyzny dozór policyjny.

MNR