Z wtorku na środę z hali garażowej jednego z bloków na Osiedlu Azaliowym w Pruszczu Gdańskim skradziono samochód marki BMW. Drugie auto, VW Polo odmówiło posłuszeństwa i zostało pozostawione przez złodzieja na drodze przy osiedlowym parkingu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba kradzieży samochodów w Gdańsku oraz sąsiednich miejscowościach. W związku z tym na drogach pojawiło się więcej policyjnych patroli zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Jeden z nich, zauważył w okolicy miejscowości Kowale BMW 5, za kierownicą którego siedział mężczyzna przypominający jednego z poszukiwanych złodziei samochodów. Samochód ten nie zatrzymał się do kontroli, a jego kierowca postanowił uciec policjantom. Skierował się w stronę autostrady A1 gdzie czekała już na niego policyjna blokada. Kierowca BMW zdecydował się pozostawić samochód i uciekł w las. Kilka godzin trwało zanim policjanci za pomocą psa wytropili uciekiniera, który schował się w bagnie siedząc w nim po samą szyję!

Okazało się, że mężczyzna może mieć na koncie wiele innych przestępstw w tym kradzieże kilkunastu samochodów w ciągu ostatnich tygodni.

Mamy nadzieję, że skończy się plaga włamań do garaży i kradzieży samochodów!