Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Tczew podejrzanych o zniszczenie elementów sieci telekomunikacyjnej. Podejrzani przecinając światłowody spowodowali zakłócenia działania sieci na ternie trzech pruszczańskich firm. Wartość strat oszacowano na kwotę 11 tys. złotych.

W sobotę (27 lutego br.) o godz.15.00 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na terenie jednej z firm w Pruszczu Gdańskim doszło do zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że widział on dwóch mężczyzn na terenie firmy, którzy prawdopodobnie przecinali wiązki kabli. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn i przewieźli ich do komendy. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Tczew w wieku 15 i 29-lat.

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że na terenie trzech firm mieszczących się na jednym terenie doszło do zniszczenia elementów wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 11 tys. złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 29-latkowi trzech zarzutów zniszczenia elementów sieci telekomunikacyjnej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

 

[materiały prasowe Policji]