Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni kierowca volkswagena golfa. Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w Żuławie gmina Pruszcz Gdański. Kierowca jadący w kierunku Straszyna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Samochód siłą odrzutu obrócił się o 180 stopni i uderzył w kolejne drzewo. Auto odholowano na policyjny parking.

W poniedziałek (06 marca br.) o godz. 7.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego w Gdański, że na drodze wojewódzkiej nr 222 doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 24-letniego mieszkańca gminy Trąbki Wielkie, który kierował volkswagenem golfem. Mężczyzna podróżował sam. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jadący w kierunku Straszyna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Samochód siłą odrzutu obrócił się o 180 stopni i uderzył w kolejne drzewo. Strażacy musieli wycinać kierowcę zakleszczonego w pojeździe. Samochód odholowano na policyjny parking.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o rozważna i spokojna jazdę.

[materiały prasowe KPP w PrG]