Dnia 29 września 2023 roku miłośnicy kina mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Bursztynowym Festiwalu Filmowym w Pruszczu Gdańskim. Wydarzenie to było pełne emocji, kreatywności i inspiracji, które sprawiły, że ten dzień pozostanie w pamięci uczestników na długo. Festiwal i urodziny zgromadziły wielu wyjątkowych gości.

Andrzej Kulesza – Dyrektor Kina na Bursztynowym Szlaku

 

Monika Greszkiewicz, Weronika Chmielowiec

Główna projekcja, która rozpoczęła się o godzinie 16:20 w Kinie na Bursztynowym Szlaku przy ulicy Chopina 34, przeniosła widzów w świat krótkometrażowych produkcji filmowych. Konkurs filmowy, w którym twórcy mogli przedstawić swoje filmy, stał się areną dla wyrażania wyobraźni i talentu. Każdy z uczestników miał okazję opowiedzieć swoją historię i podzielić się nią z innymi, co z pewnością wpłynęło na atmosferę pełną entuzjazmu i wsparcia.

Różnorodność gatunków i tematów filmowych zachwyciła każdego z obecnych, ukazując nie tylko zróżnicowane techniki filmowe, ale także głębokie przesłanie każdego z filmów.

Prace konkursowe zostały wyświetlone, dając twórcom okazję do zaprezentowania swojego kunsztu przed publicznością. Rozmaite style, tematy i podejścia do sztuki filmowej pokazały, że pasja i kreatywność są nieograniczone, a sztuka filmowa jest wspaniałym narzędziem wyrażania siebie.

Na zakończenie festiwalu ogłoszono zwycięzców konkursu, którzy otrzymali zasłużone nagrody i wyróżnienia. To był moment dumy i radości dla wszystkich, którzy wzięli udział w tym inspirującym wydarzeniu.

Pierwszą nagrodę otrzymał film pod tytułem „Krótki film spod znaku płaszcza i szpady” Bartłomieja Błaszczyńskiego i Daniel Le Hai, drugie miejsce oraz nagroda publiczności otrzymał „Saturday cleaning” Marcina Kołodziejczaka, trzecia nagroda powędrowała do Przemysława Niedźwieckiego za film „Stara lodówka”. Nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową otrzymała grupa producencka Lud Hauza za muzykę do filmu „Scarborough Affair”

Przemysław Niedźwiecki – twórca filmu „Stara Lodówka” odbiera nagrodę. Od lewej: Jury – Dorota Radomska (Pruszczanie.pl), Jakub Bąk (Pruszczanie.pl), prowadzący Dyrektor Festiwalu Kajetan Kwaśniewski (Poliwood Movies) i zdobywca nagrody.

Gratulujemy

Bursztynowy Festiwal Filmowy stał się nie tylko okazją do cieszenia się kinem, ale także przestrzenią Kina na Bursztynowym Szlaku, gdzie sztuka spotkała się z pasją i wspólną radością. Niech ta energia towarzyszy nam do kolejnych edycji festiwalu, kontynuując piękną podróż w świat filmowej magii.

Prowadzenie gali Kajetan Kwaśniewski
Organizacja wydarzenia Poliwood Movies i Kino na Bursztynowym Szlaku

Do zobaczenia za rok.

Redakcja Pruszczanie.pl