Pruszczańskie ulice opanowali niedzielni mistrzowie kierownicy, którzy popisują się przed kolegami jazdą z piskiem opon. Za cel obrali sobie ronda. Mieszkańcy okolicznych domów i bloków nie czują się bezpiecznie na drodze i narzekają na hałas w porze nocnej.

Odkąd pruszczańscy decydenci postanowili poprzecinać os. Wschód nowymi drogami, mieszkańcy zaczęli narzekać na wzmożony ruch na ul. Kopernika, Kasprowicza, Gałczyńskiego oraz nowej E. Plater. Ulice, a szczególnie ich długie proste i liczne ronda przyciągnęły „rajdowców”, szczególnie spod znaku wiadomo jakiej marki. Ich ulubione miejsca ćwiczeń to rondo przy Lidlu oraz przy obwodnicy Pruszcza. Zdarzają się też tacy, którzy objeżdżają wszystkie ronda zaczynając od jednostki wojskowej, przez E. Plater, a na obwodnicy kończąc. Nagrania jednego z mieszkańców posłużyły do ukarania kierowcy. Niestety Policji trudno jest ich złapać na gorącym uczynku, dlatego zauważone zdarzenia warto rejestrować i udostępniać odpowiednim służbom lub po prostu zgłaszać telefonicznie.

Mamy nadzieję, że „rajdowcy” pójdą po rozum do głowy i znajdą sobie odpowiednie miejsce do palenia gumy. Poglądowy filmik nadesłany przez mieszkańców, którym dokucza hałas szczególnie w nocy:

 

 

[fot. wiadomosci.wpr24.pl]