Policjanci z Pruszcza Gdańskiego w ciągu jednego dnia zatrzymali trzy osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc w ten sposób uniknąć kary.  Było to dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta. W ten sam dzień mundurowi pomogli zaniepokojonej matce odnaleźć zaginionego syna, a mężowi jego zaginioną żonę.

W swojej codziennej pracy policjanci z Pruszcza Gdańskiego zajmują się nakazami i listami gończymi, na podstawie których szukają osób, które miały wcześniej zatargi  z prawem. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób, a następnie zatrzymanie ich. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i  pozostania jak najdłużej na wolności. Wczoraj (30 stycznia br.) dzięki działaniom policjantów dwóch mężczyzn i jedna kobieta poniesie konsekwencję swoich wcześniejszych czynów. Cała trójka miała zasądzoną karę pozbawienia wolności. Dwóch zatrzymanych zostało od razu przewiezionych do aresztu, gdzie odbędą swoje zasądzone kary. Jeden z nich okazał dowód wpłaty grzywny i sąd uznał, że zastosował się do wyroku.
Tego samego dnia mundurowi prężnie pracowali przy sprawach zaginięć. Najpierw do policjantów z Pruszcza Gdańskiego zgłosiła się matka zaniepokojona zniknięciem syna. Został on odnaleziony przez funkcjonariuszy w Gdańsku. Następnie policjantom maż zgłosił zaginięcie żony.  Poszukiwanie te również zakończyły się sukcesem.