W imieniu Ośrodka Kultury Sportu i Biblioteki Publicznej gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zapraszamy na ciekawe wydarzenia kulturalne.

Gmina Pruszcz Gdański wita w sołectwie Cieplewo, a Krzysztof Materna przywita Was w OKSiBP. Już 2 marca (piątek) o godzinie 18.00 niezwykłe spotkanie ze znanym satyrykiem, aktorem i reżyserem. Wstęp Wolny. Szykuje się ciekawy wieczór! Pan Krzysztof cieszy się dużą popularnością dlatego liczymy na pełną salę!

Natomiast 20 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na monodram w wykonaniu Zbigniewa Walerysia wg. opowiadania Romana Brandstaettera pod tytułem „Ja jestem żyd z wesela”.

To rzecz o karczmarzu z Bronowic Małych, Hirszu Singerze – pierwowzorze Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Autor, umieszczając Singera w swoim dramacie, na stałe wpisał go do literatury polskiej. Zresztą, jak się później okazało, ze szkodą dla swego bohatera. Z literackim wizerunkiem karczmarza prawdziwy Singer nie mógł się bowiem pogodzić, a jego życie zamieniło się w dramat. Zdruzgotany ingerencją we własny los, Singer skończył marnie – rozwiódł się z żoną, rozstał z córką Pepką, której nowy image Racheli bardzo się spodobał, a na koniec zmarł w domu starców… 

Opowiadanie Brandstaettera to rzecz nakazująca zrewidować nasze dotychczasowe myślenie na temat utworu Wyspiańskiego. To opowieść o tym, na ile można ingerować w czyjeś życie i je upubliczniać. Dużo tu humoru, ale więcej ludzkiego nieszczęścia. To obraz prawdziwej tragedii człowieka, który nie chce żyć narzuconym życiem.
Bilety w cenie 25 zł (15 zł dostawka) do nabycia w Biurze Obsługi Klienta osobiście od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00 – 20:00, niedziele 10:00 – 15:00 oraz w Mediatece w Straszynie. Rezerwacje telefoniczne oraz informacja: 728 415 566.

Zapraszamy!

[mat. OKSiBP w Cieplewie]