Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Gospodarstwo Rolne Zbroińscy, sołectwo Mokry Dwór oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie serdecznie zapraszają na doroczne tulipanowe święto. Motyw tegorocznej edycji imprezy Żuławski Tulipan, zaplanowanej w dniach 13-14 maja 2017 r. w Mokrym Dworze, to „Kraina łagodności – kochajmy się!”.

– Zabieraliśmy mieszkańców i turystów do krainy bajek, na mistrzostwa piłki nożnej oraz w podróż dookoła świata. Na „tulipanowo” uczciliśmy razem rok Chopina, Sienkiewicza, Forstera i beatyfikację Jana Pawła II. Tym razem nie zaglądamy do kalendarza ważnych wydarzeń, a zabieramy wszystkich do pełnej miłości „Krainy łagodności” – zapowiada Wiesław Zbroiński, producent tulipanów, sołtys Mokrego Dworu i współgospodarz Żuławskiego Tulipana.ŻUŁAWSKI TULIPAN 2017_v.3

Na sobotę od godz. 12:00 zaplanowano wszystkie atrakcje, jak np.: koncerty, konkursy, spektakle dla dzieci, wesołe miasteczko i pokaz sztucznych ogni (o godz. 22:00). Nie zabraknie stoisk handlowych i punktów gastronomicznych. W niedzielę zapraszamy na samo zwiedzanie. Tradycyjnie już, kwiatowe kompozycje będzie można oglądać z platformy widokowej.

Żuławski Tulipan jest zdobywcą prestiżowej nagrody specjalnej Welcome Festiwal – Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc.

– Nasza impreza jest jedyną w swoim rodzaju. Tulipanowe dywany przyciągają zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów z różnych stron kraju – mówi Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański. – Co roku staramy się zaskakiwać naszych gości nowym projektem i wyjątkowymi atrakcjami towarzyszącymi. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam na wyjątkowy majowy weekend w Mokrym Dworze.