Był 27 dzień lutego. Pani Patrycja wraz ze swoją 5-letnią córką wyjechały z domu ok. 6 rano, aby zdążyć do przedszkola i później do pracy. Kobieta w ostatniej chwili zauważyła leżący na jezdni samochodowy dywanik, który ktoś wyrzucił z przejeżdżającego wcześniej pojazdu. Próbując ominąć przeszkodę Patrycja wpadła w poślizg. Pięcioletniej Zosi nic się nie stało, jednak jej mama od miesiąca jest nieprzytomna.

Konieczne jest przewiezienie kobiety do specjalistycznej kliniki,opiekującej się osobami, które przebywają w śpiączce. Po wybudzeniu niezbędna będzie rehabilitacja. To wszystko jednak kosztuje, ponieważ NFZ nie refunduje pobytu w klinice. Szacuje się, że jest to koszt ok. 15-20 tys. zł miesięcznie, na co rodziny Patrycji nie stać. Rozpoczęto zbiórkę pieniędzy potrzebnych do wybudzenia 27-latki.

Przedszkole „Czwóreczka” z Pruszcza Gdańskiego wraz z rodzicami przedszkolaków organizuje kiermasz. Szczegóły akcji pojawią się w poniedziałek. Teraz, jeżeli ktoś chciałby wspomóc proces wybudzania Patrycji, można wpłacać pieniądze na konto organizacji:

POMÓŻ OBUDZIĆ MOJĄ MAMUSIĘ…