Policjanci z Pruszcza Gdańskiego ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Kolniku (gm. Pszczółki). Kierujący samochodem osobowym mężczyzna poniósł śmierć w zderzeniu z ciężarówką. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym w Kolniku (gm. Pszczółki). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 87-letni kierowca daewoo, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Leszczynowej, na drodze krajowej nr 91 zderzył się  z ciężarowym volvo, kierowanym przez 40-latka. Niestety, pomimo przeprowadzonych czynności ratunkowych, kierowca auta osobowego zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia. Policjanci sprawdzili także trzeźwość 40-latka – był trzeźwy.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w czasie kierowania pojazdem. Szczególnie teraz, w okresie, gdy odwiedzamy groby najbliższych, a na jezdniach panuje wzmożony ruch, postarajmy się przewidywać i zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze. Do samochodu wsiadajmy wypoczęci i skupiajmy uwagę na kierowaniu pojazdem.

MNR