W czwartek (16 marca br.) w godz. 8.00-13.00 policjanci z pruszczańskiej drogówki przeprowadzili 16 spotkań z dziećmi klas 0-III ze szkoły podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Prelekcje poświęcone były promowaniu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Spotkania odbyły się pod nazwą „Bądź widoczny, bądź bezpieczny na drodze”. Uczniowie poznali podstawy bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowe znaki drogowe. Omówiono znaczenie elementów odblaskowych dla bezpieczeństwa pieszych na drodze. Rozmawiano także o rozważnym uczestniczeniu w ruchu drogowym, przypomniano zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenie sygnalizacji świetlnej dla bezpieczeństwa pieszych.widoczny3

Szczególną uwagę zwrócono na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Przypomniano, że mają obowiązek noszenia odblasku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca jadąc po zmroku szybciej zauważy z większej odległości pieszego z odblaskiem niż osobę w ciemnym ubraniu bez niego. Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe i zobowiązały się je nosić dla poprawy widzialności po zmroku.

Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych!  Dzięki tego typu akcjom policyjnym oraz codziennej pracy funkcjonariuszy pruszczańskiej drogówki wzrasta poziom bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach powiatu gdańskiego.

 

[mat. prasowe policji]