Centrum Terapii Autyzmu SOTIS  

BEZPŁATNE REKOMENDACJE W GDYNI/GDAŃSKU– dla każdego dziecka od 1,5 do 5 lat   

BEZPŁATNE REKOMENDACJE obejmują – zebranie informacji o dziecku, obserwację indywidualną, opcjonalnie obserwację w kontakcie z rówieśnikami, przekazanie rekomendacji.

Więcej informacji pod numerem telefonu

Gdańsk – tel. 603 525 914 

Gdynia – tel. 667 098 077 

BEZPŁATNE REKOMENDACJE

W CENTRUM TERAPII AUTYZMU SOTIS

Rodzicu!
Jeżeli któreś z poniższych zdań dotyczy Twojego dziecka 
– czym prędzej przyjdź do nas: 

– nie odwraca się i nie patrzy,  kiedy je wołasz po imieniu lub do niego mówisz

– masz wrażenie, że nie słyszy lub nie rozumie tego, co do niego mówisz

– nie mówi lub mówi znacznie mniej niż jego rówieśnicy

– nie potrafi naśladować prostych gestów, czynności

– nie wskazuje palcem przedmiotów, które chce dostać ani innych obiektów swojego zainteresowania

– nie podąża wzrokiem, kiedy pokazujesz mu coś ciekawego

– nie przynosi przedmiotów, zachęcając Cię do wspólnych naprzemiennych zabaw

– nie przygląda się zabawie innych dzieci i nie chce do nich dołączyć

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.sotis.pl

Program Terapeutyczno-Przedszkolny SOTIS to jeden z pierwszych w Polsce, kompleksowych programów terapeutyczno-przedszkolnych dla dzieci ze spektrum autyzmu. Tworzymy go w oparciu o najlepsze światowe standardy, w tym metody o zweryfikowanej naukowo i klinicznie skuteczności (Evidence Based Therapy).

Nasz program odpowiada zaleceniom Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Realizujemy go m.in. w Placówkach Oświatowych, które są częścią, jednego z najbardziej kompleksowych w Europie projektów nakierowanych na pomoc dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu – Centrum Terapii Autyzmu SOTIS oraz SOTIS-MED Centrum Diagnostyki Dziecięcej. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Zatrudniamy blisko 100 specjalistów (głównie psychologów i pedagogów, ale również logopedów,terapeutów SI i lekarzy). Współpracujemy ze specjalistami w kraju oraz za granicą (głównie USA).

Od września 2016 roku, po dwóch latach przygotowań, wprowadzamy we wszystkich placówkach SOTIS model NPDCoparty na sprofilowanym na bazie badań naukowych doborze technik i metod terapii do sfer rozwoju oraz wieku dziecka. Centrum Terapii Autyzmu SOTIS wprowadza ten model w Polsce, drugim po Szwecji kraju w Europie. Za model NPDC w SOTIS odpowiadają nasi certyfikowani trenerzy.

NPDC (National Professional Development Center on ASD) to konsorcjum kilku amerykańskich uniwersytetów oraz czołowych światowych specjalistów, praktyków i naukowców, którzy po wielu latach pracy stworzyli model doboru technik i metod terapii, o skuteczności potwierdzonej badaniami, wywodzących się z wszystkich uznanych podejść w terapii autyzmu.

MNR