Policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali 16-letniego uciekiniera z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, który na przełomie marca i kwietnia 2017 roku kradł kabel telekomunikacyjny. Właściciel firmy oszacował straty na sumę 4,2 tys. złotych. Nieletni usłyszał 3 zarzuty, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

We wtorek (30 maja br.) o godz. 18.00 policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich pracujący nad sprawami kradzieży kabla telekomunikacyjnego na terenie gminy Pszczółki zatrzymali 16-letniego uciekiniera z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletni trafił do ośrodka za popełnione kradzieże. W marcu br. samowolnie opuścił ośrodek wychowawczy w związku z czym był poszukiwany przez policję. Będąc na tzw. „niepowrocie” kradł napowietrzne linie telekomunikacyjne powodując zakłócenie ich działania.

Śledczy pracujący nad sprawami kradzieży ustalili, że od marca do maja 2017 roku trzykrotnie przecinał napowietrzny kabel telekomunikacyjny powodując zakłócenie działania linii. Straty oszacowano na kwotę 4.2 tys. złotych. Zatrzymany został przesłuchany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Przyznał się do ich popełnienia. Jego sprawą zajmie się sąd, który już zdecydował o umieszczeniu go w kolejnym młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

[mat. prasowe policji]