W nocy z piątku na sobotę policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kiezmarku.
41-letnia piesza została śmiertelnie potrącona przez 28-latka kierującego osobowym fordem. 

Do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym w Kiezmarku (powiat gdański, gmina Cedry Wielkie). Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. 41-letnia piesza, która znajdowała się po prawej stronie drogi została potrącona przez 28-latka jadącego osobowym fordem w kierunku Cedrów Małych. Piesza zginęła na miejscu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pod nadzorem prokuratora i z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia oraz zatrzymali prawo jazdy kierowy forda. Policjanci sprawdzili także trzeźwość 28-latka – był trzeźwy. Na polecenie prokuratora został on zatrzymany przez stróżów prawa i przewieziony do policyjnego aresztu, a jego samochód zabezpieczono do dalszych badań.

Teraz śledczy szczegółowo ustalają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny zwracają uwagę na potrzebę zachowania ostrożności. Piesi powinni korzystać z elementów odblaskowych i przed wejściem na jezdnię upewnić się, że nic im nie zagraża. Natomiast kierowcy, biorąc pod uwagę porę roku, powinni dostosować prędkość do często niekorzystnych warunków i starać się przewidywać możliwe sytuacje na drodze.

MNR