W środę policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali 3 osoby poszukiwane. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, teraz odbędą zasądzony wyrok. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym za uchylanie się od obowiązku alimentacji.

Mundurowi w trakcie codziennej służby podczas różnych czynności legitymują osoby i za pomocą systemów policyjnych ustalają ich status, między innymi czy nie są to osoby poszukiwane. Policjanci kryminalni każdego dnia prowadzą poszukiwania za osobami, które uchylają się przed odbyciem zasądzonych wobec nich wyroków, wobec czego realizują wystawione listy gończe i nakazy doprowadzenia do właściwych jednostek penitencjarnych.

W środę w ciągu kilku godzin policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 3 osoby poszukiwane. Dwóch mężczyzn było poszukiwanych w związku z orzeczonymi wcześniej wyrokami pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych na podstawie listu gończego za uchylanie się od obowiązku alimentacji. Poszukiwani zostali przewiezieni przez policjantów do aresztu śledczego, gdzie będą odbywać karę dwóch i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Trzeci z nich był poszukiwany do ustalenia jego miejsca pobytu, po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.