Kryminalni z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież płyt OSB z marketu budowlanego. Wartość strat oszacowane na kwotę 1,2 tys. złotych.

W środę (22 czerwca br.) o godz. 18.00 kryminalni z pruszczańskiej jednostki policji zajmujący się kradzieżami, chcąc zweryfikować informację dotyczącą kradzieży na terenie marketu budowlanego w Pruszczu Gdańskim pojechali do kierownika sklepu. Z jego relacji wynikało, że rzeczywiści doszło do kradzieży płyt OSB wartych 1,2 tys. złotych ale przestępstwo nie zostało jeszcze ujawnione.
Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że kradzieży dokonali pracownicy marketu w wieku 36 i 33 lat. Kilka minut przed interwencją stróżów prawa wynieśli z magazynu 20 sztuk płyt poza obiegiem kasowym i zapakowali do stojącego na parkingu samochodu. Funkcjonariusze w aucie należącym do 33-latka znaleźli skradzione płyty i w stanie nienaruszonym przekazali je kierownictwu sklepu.

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutu kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

MDR