Podczas minionego weekendu policjanci na terenie województwa pomorskiego prowadzili działania „Trzeźwość”. W akcji oczywiście uczestniczyli mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Stróże prawa oprócz nadzoru nad ruchem i zwracaniu uwagi na wykroczenia przeciwko przepisom ruchu drogowego, szczególną uwagę skupili na sprawdzaniu kierujących pod kątem trzeźwości.

Funkcjonariusze pruszczańskiej drogówki w trakcie weekendu uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy stanowili realne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dwaj z nich spożywali wcześniej alkohol, jeden z nich zażywał wcześniej narkotyki – amfetaminę.

Należy pamiętać, że każdy, kto wsiada „za kółko” po spożyciu alkoholu lub narkotyków stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla siebie. Błędna ocena sytuacji, spowolnione reakcje, zaburzenia wzroku, przecenianie swoich możliwości czy skłonności do brawury stanowią nieodłączną składową zachowań osób, które zażyły substancje psychoaktywne.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

MNR