14 stycznia pod Urzędem Gminy Pruszcz Gdański odbyła się konferencja prasowa nieformalnej grupy #DziałaMY z terenu Gminy Pruszcz Gdański, która zrzesza radnych, sołtysów, członków lokalnych stowarzyszeń i działaczy. Podczas konferencji lider grupy, była pełniąca funkcję Wójta Gminy, wieloletnia radna gminy z okręgu Borkowo/Rotmanka – Weronika Chmielowiec ogłosiła swój start w najbliższych wyborach samorządowych.

” (…) z tego miejsca, po wielu słowach wsparcia od Państwa, od mieszkańców, urzędników zdecydowałam, że w najbliższych wyborach samorządowych będę ubiegała się o urząd Wójta Gminy Pruszcz Gdański” – powiedziała podczas konferencji Weronika Chmielowiec. 
Weronika Chmielowiec ma 47 lat. Jest bezpartyjna i od lat działa na rzecz lokalnej społeczności. Drogę samorządową rozpoczęła w 2010 zostając Sołtysem Sołectwa Borkowo, a 9 ostatnich lat zasiadała w Radzie Gminy Pruszcz Gdański, gdzie przewodniczyła  Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Polityki Społecznej oraz doraźnej Komisji Statutowej. Z wykształcenia jest slawistką, ukończyła studia podyplomowe MBA, była pedagogiem i wiele lat prowadziła wraz z mężem działalność gospodarczą.