W noc przed sylwestrem policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który zadał rany nożem na twarzy 35-latkowi. Na szczęście obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanego. 48-latek usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o bójce, do której miało dojść w jednym z domów na terenie miasta. Policjant natychmiast skierował na miejsce patrol.

Mundurowi z wydziału prewencji po dotarciu na miejsce zastali 35-letniego mężczyznę, który miał na policzku ranę ciętą. Stróże prawa błyskawicznie udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Policjanci ustalili też, że chwilę wcześniej w jednym z domów pomiędzy poszkodowanym a innym mężczyzną doszło do sporu, podczas którego 35-latek został raniony nożem.

Na miejsce dyżurny skierował patrol z wydziału ruchu drogowego w celu wsparcia interweniujących policjantów. Mundurowi po chwili zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który według wstępnych ustaleń zadał rany nożem 35-latkowi. Podczas dalszych czynności policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z technikiem kryminalistyki, zabezpieczyli ślady, w tym nóż użyty podczas zdarzenia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzuty ciężkiego uszkodzenia ciała. Na szczęście obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanego. Sąd zastosował wobec 48-latka 3-miesięczny areszt.

Ciężkie uszkodzenie ciała jest zagrożone karą do 20 lat pozbawienia wolności.