POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY BEZ UPRAWNIEŃ
Policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali do kontroli drogowej opla omegę. 50-letni kierowca był nietrzeźwy miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Kierowcę ukarano 100 złotowym mandatem karnym za prowadzenie samochodu nie mając do tego uprawnień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (25 stycznia br.) kilka minut po północy na ulicy Gdańskiej w Przywidzu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że 50-letni mieszkaniec Przywidza ma prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Kierowcę ukarano 100 złotowym mandatem karnym za prowadzenie samochodu nie mając do tego uprawnień. Za kierowanie w stanie
nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2016 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 4 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

[ Mat. prasowe Policji ]