Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu kandydatów z listy Komitetu Porozumienia Samorządowego dla Pruszcza Gdańskiego z okręgu nr 3. Okręg ten rozciąga się od Osiedla przy ulicy Piastowskiej aż po Komarowo, ograniczony od wschodu ulicą Emilii Plater. Dla przypomnienia na kandydatów z tego okręgu głosujemy w komisjach znajdujących się w: Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza, Niepublicznym Przedszkolu im. Janusza Korczaka przy ul. Żwirki i Wigury 8 oraz w dwóch komisjach w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ZSO Nr 1 przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza.

Oto sylwetki kandydatów:

Jechna Dorota – 29 lat, mieszkanka Pruszcza Gdańskiego, założycielka Klubu Lokalnych Przedsiębiorców, doradca finansowy. Znając problemy małych przedsiębiorstw uważa, że trzeba wspierać inicjatywy, takie jak organizowanie lokalnych targów i wystaw promujących lokalny rynek. Jej propozycją dla mieszkańców jest stworzenie profesjonalnego centrum doradztwa w którym specjaliści nieodpłatnie służyliby radą i doświadczeniem tłumacząc w jaki sposób wybrnąć z trudnych sytuacji prawnych czy finansowych, które dotykają każdego z nas.

 

 

Kantak Michał – 34 lata, mąż i ojciec dwójki dzieci. Absolwent wydziału Ekonomii i Zarządzania WSB w Gdańsku, oficer rezerwy. Interesuje się ekonomią, historią i turystyką. Całe swoje życie związał z naszym miastem – tu mieszka i od lat pracuje w bankowości. Udziela się społecznie, między innymi we wspólnocie mieszkaniowej. Jako radny chciałby się zająć: Ekologią – zanieczyszczeniem powietrza, bo jest tu bardzo wiele do zrobienia. Infrastrukturą – nasze miasto się rozwija, rosną korki. Niezbędne jest zwiększenie przepustowości głównych dróg oraz budowa obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Pogotowiem – będzie zabiegał o to, aby pogotowie ratunkowe w Pruszczu Gdańskim poszerzyło zakres swojego działania. Lotniskiem – będzie troszczył się o zwiększenie atrakcyjności naszego miasta poprzez rozwój  aeroklubu i turystyki powietrznej.

 

Gryz Tomasz – 53 lata, ojciec dwójki dorosłych dzieci. Przez większość życia związany z Pruszczem Gdańskim, a przede wszystkim z Aeroklubem Gdańskim z siedzibą w Pruszczu – spadochroniarz. Chce zachęcać wszystkich do pogłębiania swoich pasji i wiary we własne możliwości również pod kątem zawodowym. Będąc w Radzie Miasta dołoży wszelkich starań byśmy zobaczyli w Naszym mieście więcej zieleni i miejsc rekreacji.

 

 

Bąk Jakub – 38 lat, ojciec dwójki dzieci. Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako Manager Sprzedaży w międzynarodowym wydawnictwie. Współzałożyciel i wice-prezes fundacji Pruszczanie.pl odpowiedzialnej za promocję lokalnych wydarzeń i przedsięwzięć kulturalno-biznesowych. Chciałby zająć się przede wszystkim wsparciem drobnego biznesu. Z pomocą narzędzi dostępnych w ramach wykonywanego mandatu radnego stawiałby na rozwój lokalnych klubów przedsiębiorców oraz miejskich targów promujących nasz lokalny biznes. Chce umożliwić i wspomóc powstanie w mieście strefy coworkingu – wspólnie zarządzanego miejsca, gdzie mogłyby pracować i spotykać się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

 

Chrząszcz Aleksandra – 40 lat, mama dwójki dzieci, absolwentka Politechniki Gdańskiej. Od urodzenia mieszka w Pruszczu Gdańskim. Popiera wszelkie inicjatywy służące mieszkańcom, a także ich pupilom zwierzęcym. Nie toleruje przemocy i zaniedbań wobec zwierząt. Z racji wykonywanego zawodu związanego z ochroną środowiska, nie są jej obce problemy w tym zakresie i będzie zadowolona jeśli uda się jej je rozwiązać. Głównie ochrona środowiska, dobro dzieci, mieszkańców i zwierząt to kierunki, w których chciałaby działać.

 

 

Poźniak Maria – 58 lat, mieszkanka Pruszcz Gdańskiego, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich.  Zdecydowała się kandydować w wyborach samorządowych, ponieważ mieszka w mieście od urodzenia i nieobce są jej problemy mieszkańców. Wspiera inicjatywy dotyczące aktywizacji seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy w swoim programie uważa konieczność zwiększenia dotacji przyznawanej przez Urząd Miasta Pruszcza Gdańskiego na sport i rekreacje.

 

 

W imieniu kandydatów zapraszamy na wybory!

 

 

Materiał wyborczy KWW Porozumienie Samorządowe dla Pruszcza Gd.